Opublikowano: 2024-02-29 20:20, Numer artykułu: 5901

Organizacja szkoły i jej działalność podporządkowana jest przede wszystkim wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Wszelkie działania rewalidacyjno-wychowawcze mają na celu dobro wychowanka. W naszej szkole panuje miła i rodzinna atmosfera oraz życzliwe relacje między uczniami, rodzicami oraz nauczycielami. Dzięki temu, że klasy nie są liczne dziecko nie jest anonimowe, a nauczyciele znają wszystkich wychowanków, ich potrzeby, możliwości i mogą udzielać im wsparcia i pomocy. Uczniowie czują się w szkole bezpiecznie. Szkoła stwarza uczniom szansę pełnego wykorzystania ich możliwości.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 OFERUJE:

• roczne przygotowanie przedszkolne dla dzieci 5 i 6 letnich z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,
  • klasy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  • klasy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,
  • świetlica szkolna czynna od 7.00 do 17.00 (w piątki do 16.00),
  • biblioteka,
  • oferujemy obiady szkolne,
  • posiadamy windę,
  • zapewniamy darmową pomoc specjalistyczną – neurologopedy, logopedy, psychologa, pedagoga, pomoc w zakresie korekcji wad postawy, fizjoterapeuty, integracji sensorycznej, komunikacji alternatywnej, terapii ręki oraz wielu innych,
  • bogatą propozycję zajęć popołudniowych.