Akademia Bezpieczeństwa

Opublikowano: 2022-09-22 15:01, Numer artykułu: 58735

Akcja „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły” skierowana jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych w Bydgoszczy, której celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, właściwego zachowania w kontakcie ze zwierzętami, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego zachowania wobec osób obcych oraz w sieci internetowej. W realizację przedsięwzięcia włączyły się: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Bydgoszcz-Miasto, Maltańska Służba Medyczna Oddział w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy. Dzieci oprócz zajęć, które odbywają się w plenerze (pod namiotami) mają możliwość zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu wymienionych służb mundurowych oraz w piątek obejrzą pokaz samoobrony przygotowany przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Natomiast Harcerze dla wszystkich uczestników spotkania przygotują ognisko.