Dzień Białej Laski

Opublikowano: 2019-10-18 17:30, Numer artykułu: 17611

Dnia 17 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Białej Laski. Zaproszenie do obchodów nasza szkoła otrzymała ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Celem kampanii było poznanie wiadomości na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących, kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, zwiększenie integracji osób które nie widzą, ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów, zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Uczniowie odczytali list od swoich kolegów z ośrodka, w którym poruszony był problem osób z dysfunkcją wzroku, obejrzeli także filmy o w/w tematyce, a następnie ich zadaniem było wykonanie pracy sensorycznej nt. Symbole Bydgoszczy. Sześć najpiękniejszych prac zostało wysłane na konkurs do ośrodka. Czekamy na wyniki.