Innowacja: Kreatywne zabawy z wykorzystaniem elementów techniki decupage i arteterapii.

Opublikowano: 2019-03-08 19:29

Prowadzące: Inez Rozpędowska, Patrycja Zastempowska, Joanna Przybyłowska

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawowymi materiałami wykorzystywanymi w technice decoupage i arteterapii. Dzieci wiedzą już jak wykorzystać serwetki w procesie ozdabiania różnych przedmiotów. Potrafią na miarę swoich możliwości ( jeszcze z instrukcją i pomocą ze... strony nauczyciela) zeszlifować powierzchnię przedmiotów by następnie nałożyć farbę. Wiedzą również jak przykleić wcześniej przygotowany motyw z serwetki i na sam koniec zabezpieczyć go lakierem.
Uczestnicy innowacji wykonali i ozdobili już szereg przedmiotów: drewniane podkładki do pracy, świąteczne słoiki na herbatę dla rodziców, świeczki na jarmark Bożonarodzeniowy.
Uczestnicy zajęć kształtują zdolności twórczego myślenia, rozwijają wyobraźnię, rozładowują negatywne emocje i towarzyszące im napięcia.