"Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"

Opublikowano: 2022-10-21 09:28, Numer artykułu: 58803

15 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych – Dzień Białej Laski. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów w ramach kampanii społecznej Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie, którą zorganizował SOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Celem kampanii jest przede wszystkim kształtowanie postaw społecznych opartych na tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzroku. Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania z wyłączeniem zmysłu wzroku. Pokonanie toru przeszkód z pomocą białej laski, wykonanie rysunków z zasłoniętymi oczyma, budowanie wieży z klocków oraz rozpoznawanie zagadkowych przedmiotów bez użycia wzroku – to były nasze zadania. Mamy nadzieję, że podjęte kroki pozwoliły przybliżyć naszym wychowankom codzienną sytuację osób z niepełnosprawnością wzroku.