Jubileuszowy X Kujawsko-Pomorski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: 2024-06-17 09:42, Numer artykułu: 84634

Organizatorzy:  Zespół Szkół Nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy, Klub Olimpiad Specjalnych „Pd Jesionem” Bydgoszcz, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Kujawsko – Pomorskie

Dnia 12.06.2024 r na torach Olimpic Bowling Center w Bydgoszczy odbył się X kujawski- Pomorski Turniej  Bowlingowy  Olimpiad Specjalnych.

Celem  imprezy było podsumowanie efektów szkoleniowych osiągniętych podczas zajęć

i treningów dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, popularyzacja bowlingu  jako dyscypliny  sportowej  dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, integracja ze środowiskiem lokalnym, rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie kujawsko – pomorskim oraz wyłonienie reprezentacji Oddziału Regionalnego na zawody ogólnopolskie.

W organizacji turnieju czynny udział wzięli studenci kierunku Mechatronika z Politechniki Bydgoskiej.

Jak co roku kluby OS  z województwa kujawsko-pomorskiego licznie przybyły na zawody. Emocje sięgały zenitu, ale najważniejsze dla uczestników były dobra zabawa i nawiązywanie nowych przyjaźni.  Nasi uczniowie zdobyli złoty, srebrny i brązowy medale.

Wielkie brawa dla całej reprezentacji szkoły !!!