Opublikowano: 2018-10-14 14:09, Numer artykułu: 5899

W Zespole Szkół nr 30 w Bydgoszczy zatrudnieni są wykwalifikowani pedagodzy, logopedzi, psycholog posiadający wykształcenie wyższe magisterskie oraz niezbędne uprawnienia do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie w różnym stopniu.

Nauczyciele oprócz podstawowego wykształcenia z zakresu oligofrenopedagogiki, posiadają dodatkowe kwalifikacje z różnych dziedzin:

• specjalizują się w nauczaniu przedmiotowym odpowiednio dla szkoły podstawowej, przysposabiającej do pracy oraz klas „0”,
  • pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej,
  • neurologopedii,
  • surdopedagogiki,
  • tyflopedagogiki,
  • gimnastyki korekcyjnej,
  • fizjoterapii,
  • zajęć na basenie.

Nauczyciele specjalizują się w różnych metodach i formach terapii i usprawniania tj:

• metoda Marii Montessori,
  • metoda dobrego startu,
  • metoda polisensoryczna,
  • metoda ośrodków pracy,
  • metod korekcyjno – kompensacyjnych,
  • neurobiofeedback,
  • terapia ręki,
  • praca z dzieckiem z autyzmem,
  • zajęcia rewalidacyjne,
  • terapia pedagogiczna,
  • integracja sensoryczna,
  • trening widzenia,
  • komunikacja alternatywna – Piktogramy, Makaton …..,

oraz wielu innych – zapraszamy do indywidualnych konsultacji w naszej placówce

Rozumiemy potrzeby dziecka niepełnosprawnego intelektualnie. Indywidualizujemy metody i formy oddziaływań pedagogicznych. Systematycznie pogłębiamy swoją wiedzę na studiach podyplomowych i  kursach oraz nieustająco doskonalimy swój warsztat pracy.

Naszą pracę wspomagają pracownicy administracji i obsługi oraz pielęgniarka szkolna.