Lekcja w terenie - "Wieża ciśnień"

Opublikowano: 2018-10-14 17:42, Numer artykułu: 7398

Uczniowie wraz z nauczycielami Patrycją Zastempowską i Joanną Przybyłowską doświadczali i nabywali wiedzę w terenie. Tym razem pod opieką pani przewodnik obejrzeli między innymi: drewniane rury wodociągowe, żetony na wodę, elementy wyposażenia dawnych łazienek i toalet, archiwalne zdjęcia i dokumenty. Uczniowie korzystali z multimedialnych infokiosków, z cyfrowo zapisanymi informacjami o wodzie i wodociągach. Uczestniczyli w prezentacji filmu, przedstawiającego: historię wody, sposoby jej pozyskiwania i wykorzystywania od czasów starożytnych po współczesność; historię bydgoskich wodociągów, a także animacje obrazujące: obieg wody w przyrodzie, przebieg procesów technologicznych pobierania wody głębinowej i powierzchniowej, jej oczyszczania i uzdatniania.
Na zakończenie nasi wycieczkowicze wspięli się na taras widokowy, zjedli pyszne lody oraz w ramach biletu muzealnego podziwiali Bydgoszcz niemal z lotu ptaka. Było cuuudownie!!!!!!!