Mega Misja

Opublikowano: 2023-12-15 08:14, Numer artykułu: 82157

#MegaMisja to projekt, który wspierać dzieci w taki sposób, aby czerpały z cyfrowego świata to, co dobre i wartościowe oraz potrafiły radzić sobie z wyzwaniami, które je spotkają. Udział w projekcie pozwala na rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych, krytycznego myślenia, czy kulturalnej dyskusji, pomogą dzieciom przygotować się do pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów. Nasi uczniowie biorąc udział w MegaMisji kształtują też postawy, które im dbanie o higienę cyfrową, umiar w korzystaniu z technologii, bezpieczeństwo i ochronę przed szkodliwymi zjawiskami, jak np. uzależnienie od ekranów, hejt, patotreści, deepfaki, grooming czy cyberprzemoc.

W tym tygodniu zgłębiali tajniki fotografii. Rozmawiali o tym, czym jest kadr, rozróżniali zdjęcia wykonane prawidłowo i niewłaściwie, poznali trzy perspektywy robienia zdjęć, a co najważniejsze - zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce!