Opublikowano: 2024-09-17 09:21, Numer artykułu: 86845

Dzisiaj w naszej szkole swietowalismy Dzień Kropki, w ramach ktorej odbyl sie III Szkolny Talent Show! Dzis uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje różnorodne talenty i pasje, dzieląc się nimi z całą społecznością szkolną. Występy były pełne energii i kreatywności, a każde dziecko pokazało coś wyjątkowego, co wzbogaciło ten radosny dzień.
A o co chodzi w tym Dniu Kropki? Dzień Kropki (ang. International Dot Day) to międzynarodowe święto kreatywności, odwagi i rozwijania swoich talentów, obchodzone corocznie 15 września. Zainspirowane zostało książką "The Dot" (pol. "Kropka") autorstwa Petera H. Reynoldsa. Opowiada ona historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki nauczycielowi odkrywa swój twórczy potencjał, zaczynając od zrobienia jednej małej kropki.
Celem Dnia Kropki jest zachęcenie dzieci i dorosłych do odkrywania swoich talentów, podejmowania wyzwań i twórczego myślenia. Organizatorkami imprezy była pani Monika Przybylska i pani Martyna Pabianek. No i Kropka!

link do filmu: