Spotkanie instruktażowe nt. AED

Opublikowano: 2019-11-20 19:41, Numer artykułu: 19190

20 listopada br. odbyło się w naszej szkole instruktażowe spotkanie na temat AED. Skrót AED oznacza z ang. Automated External Defibrillator – to zaawansowane technicznie urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie defibrylacji nawet przez osoby bez jakiegokolwiek przeszkolenia. Urządzenie za pomocą komunikatów wizualnych i głosowych przeprowadza przez całą procedurę udzielenia pomocy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ możemy w ten sposób uratować komuś życie. Nasi wychowankowie zostali przeszkoleni w tym zakresie przez naszą Panią Pielęgniarkę. Przy okazji imprezy zostały wręczone naszym milusińskim zaświadczenia dla uczestników, którzy brali udział w biciu rekordu podczas Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Brawo UCZNIOWIE i NAUCZYCIELE!!!