Światowy Dzień Drzewa 2019

Opublikowano: 2019-10-15 18:25, Numer artykułu: 16497

15 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Drzewa. Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu. Uczniowie naszej szkoły obchody rozpoczęli od sadzenia drzew na terenie naszej placówki, jak również wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Dzieci podczas zajęć tańczyły Zumbę, choreografię której do ekologicznej piosenki przygotowała nasza Pani Emilka, wykonały  także ogromne drzewo marzeń, na którym pojawiły się liście, serduszka z marzeniami naszych wychowanków. Gościliśmy u nas młodzież z ZS nr 31 w Bydgoszczy, która także wzięła udział w naszych zajęciach. Zostały wręczone nagrody za udział w Międzyszkolnym Kokursie Plastycznym "Woda jako nieodłączny składnik ludzkiego życia". Nagrodzono 10 uczestników dyplomami i nagrodami oraz drobnymi upominkami wszystkich uczestników. Prace wystawiono w naszej Szkolnej Galerii. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. I mamy nadzieję, że nigdy w naszym życiu nie zabraknie nam Drzew :)