Światowy Tydzień Mózgu

Opublikowano: 2019-03-16 19:50, Numer artykułu: 12021

W dniach 14 i 15 marca nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu, w ramach którego odbyły się liczne interesujące zajęcia. Uczniowie wzięli udział w ciekawym wykładzie na temat roli i funkcjonowania mózgu, który zaprezentowały koordynatorki Dni Mózgu - pani Martyna Pabianek i pani Ela Pac-Jankowska. Na dużym ekranie uczniowie obejrzeli także bajkę pt. "W głowie się nie mieści" a tym samym odwiedzili wnętrze ludzkiego umysłu i przekonali się j...ak działają na nas emocje: Radość, Strach, Złość, Obrzydzenie i Smutek. Wszyscy uczniowie zapoznali się ze strukturą mózgu wypełniając kolorami i różnymi technikami plastycznymi naszkicowany mózg. Kolejnym punktem dnia były zajęcia z nauczycielami wzmacniające funkcje intelektualne: były różnego rodzaju gry logiczne, quizy, rebusy, krzyżówki, puzzle, zagadki itp. Nie zabrakło także obowiązkowej aktywności fizycznej, która w nieoceniony sposób poprawia kondycję naszego mózgu. W piątek rano klasy przygotowywały smaczne, a co najważniejsze bardzo zdrowe dla mózgu śniadania. Wyglądały i smakowały przepysznie i przede wszystkim dały nam ogromną moc na cały dzień. Cały piątek również poświęcony był szczególnemu usprawnianiu mózgu- tak więc każdy z nas intensywnie trenował nasz mózg rozwiązując ćwiczenia logiczne. Na koniec zorganizowany został konkurs międzyklasowy na najciekawiej zaprezentowaną formę mózgu w formie plakatu. Ogłoszenie wyników już w poniedziałek. Naprawdę wyjątkowo zadbaliśmy o nasze mózgi z resztą przekonajcie się sami i zajrzyjcie do zdjęć.