Zajęcia nt. "Zdrowy uśmiech"

Opublikowano: 2024-04-10 15:42, Numer artykułu: 82047

Dziecięcy usmiech to jedno z najpiekniejszych zjawisk na świecie. Ale jak o niego zadbać?Między innymi tego dwiedzieli sie uczniowie podczas wczorajszych zajec pt. "Zdrowy uśmiech" przeprowadzonych przez pania Monikę Król i Martynę Pabianek. Nasze dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnych lekcjach, które pomogły im lepiej zrozumieć znaczenie właściwej higieny zębów i dbania o zdrowy uśmiech. Podczas tych zajęć dzieci miały możliwość przyswojenia fundamentalnych zasad dbania o zęby, takich jak prawidłowa technika szczotkowania zębów. Uczniom zostały  przekazane praktyczne wskazówki, jak utrzymać zęby w doskonałym stanie zdrowia. Jednym z kluczowych tematów zajęć było również omówienie roli zdrowej diety w utrzymaniu mocnych i białych zębów. Dzieci dowiedziały się, jak unikać nadmiernego spożywania cukru i picia napojów zawierających barwniki, co może prowadzić do próchnicy i przebarwień. Nie zapomnieliśmy także o znaczeniu regularnych wizyt u stomatologa. Podczas zajęć dzieci poznały korzyści płynące z regularnych kontroli dentystycznych i jakie procedury mogą być wykonywane podczas wizyt u dentysty w celu zapobiegania problemom ze zdrowiem jamy ustnej.Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie naszych działań w promowaniu zdrowia jamy ustnej u naszych uczniów. Wierzymy, że zdobyta wiedza pomoże naszym dzieciom zachować piękny uśmiech przez wiele lat.