Zielona Szkoła w Woziwodzie, czyli zajęcia integracyjne uczniów szkoły przysposabiającej do pracy

Opublikowano: 2019-10-02 17:02, Numer artykułu: 17606

Ach, jak było wspaniale! We wrześniu uczniowie klas przysposabiających do pracy uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Woziwodzie. Opiekunami były: p. Beata Breitenbach i p. Renata Makowska. Wyjazd był możliwy dzięki kiermaszom, które zorganizowaliśmy  w ubiegły roku szkolnym w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Świeżo, zdrowo, sezonowo”.

Wychowankowie mieszkali w ośrodku należącym do nadleśnictwa. Wokół są same lasy, dzięki czemu można wypocząć. Podczas pobytu młodzież uczestniczyła w ciekawych zajęciach prowadzonych przez p. Dorotę Rząską-Lis, która jest specjalistą ds. edukacji leśnej. Uczniowie owiedzieli się jakie zwierzęta zamieszkują okoliczne lasy, jak dawniej wyglądał zawód leśniczego. Najciekawsze były jednak leśne podchody, podczas których wykonywali różne zadania i doskonale bawili się. W wolnym czasie spacerowali po lesie w poszukiwaniu grzybów. Zbiory były bardzo okazałe. Na zakończenie pobytu w środowy wieczór czekało na wszystkich ognisko. Były tańce, śpiewy i pieczenie kiełbasek. Wyjazd był bardzo udany, do Woziwody wracamy za rok!!!